Sponsor Reklam


10-11-12-13-14-15 yaş kız çocuk abiyeleri

10-11-12-13-14-15 yaş kız çocuk abiyeleri. “Ağaç yaş iken eğilir” atasözünü bilmeyen yoktur, çok da güzel bir ata sözümüzdür. Söz konusu din ve tesettür eğitimi olduğunda da “cuk oturan” bir cümledir. Nitekim; farz olan tesettürün eğitimini yavrularımıza bluğ çağında (adet olduğunda) değil, o dönemden de önce vermekte fayda vardır. “Birşey olmaz, içinde kalmasın” denilerek 10’lu yaşlarda (hatta bluğ çağından sonra dahi!!) bikiniyle, mayoyla, mini etek, askılı tişört, tayt, daracık body ya da şortlarla sokakta dolaşmasına izin verilen kız çocuklarımız, ne yazık ki; “çok küçük bir ihtimalle” tesettüre girseler dahi, ya istemeyerek kapanıyor, ya da tesettürün ruhu tam olarak öğretilmediğinden, tesettür ahlakını yaşamadan kapanıyor.. bu şekilde çok açık dolaşıp daha sonra ailesi tarafından tesettür şartı koşularak “isteyerek kapandım” ya da “kapanmaktan mutluyum” diyen “gerçekten tesettür Allah’ın emri olduğu için kapanan” çok az kızımız vardır, maalesef durum budur..

10 11 12 13 14 15 yaş leylak rengi abiyeler

saten bolerolu çocuk gelinliği

İşte bu nedenle düğünlerde olsun, tatilde olsun, yazın ya da kışın fark etmez. Çocuklarımız çocuk kıyafetlerinde elbetteki çocuklukları yaşarken, bir yandan da dinimizin emir ve yasakları öğretilmeli, tesettür sevgisi verilerek tesettüre alıştırılmalıdır. Bu, müslüman her anne ve babanın üzerine farzdır.

kız çocuk abiye modelleri

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

küçük nedime elbisesi10 11 12 13 14 15 yaşa uygun abiyeler

siyah fuşya kadife zebra desenli abiye elbise

en güzel sade düz çocuk gelinlikleri

küçük prenses elbiseleri

Ben şimdi sizlere 10-11-12-13-14-15 yaş kız çocuklarımız için tesettüre uygun abiyeler yayınlayamıyorum çünkü; piyasada “ne yazık ki” henüz böyle bir sektör yok, ya da ben bilmiyorum. Özel tasarım haricinde, kız çocuklarımıza ve kız bebeklerimize göre tesettüre uygun abiye elbise sanmıyorum ki var olsun. Bu nedenle tesettürlü abiye elbiseler bulamasam da sizler için, 10-11-12-13-14 ve 15 yaş kız çocuklarına göre daha kapalı ve çocuk ruhunu yansıtan “daha az kadınsı” abiyeler yayınlıyorum bu post’umda. zira 10-15 yaş arası kızlarımızın ne yazık ki kadınsı denebilecek modellerde kıyafetler giydiklerini gördüğümde hem o çocuklar için üzülüyor hem de ebeveynlerine kızıyorum. Çocuklar, çocuk gibi giyinmeli. 

10-15 yaş kız çocukları için tesettüre uygun abiyeler

10-11-12-13-14-15 yaş kız çocuk abiyeleri” üzerine 23 düşünce

 1. hümeyra çetin

  Çok güzel kıyafetler benim kızım var 13 yaşında ve ocakta amcası evleniyor yukardaki paylaştıniz kıyafetler çok güzel nerden bulabilirim.bu arada sitenizi çok beğeniyorum

  Yanıtla
  1. tesettüriçe Yazar

   Teşekkürler, öncelikle hayırlı olsun Allah bir yastıkta kocatsın. Bu kıyafetlerin birçoğu yabancı sitelerden alındı. E-bay, aliexpress, pinkmarie gibi. Türkiye’de çocuk abiyesi için chicco, chig frog by deniz akkaya, debenhams ve mothercare gibi mağazalara bakabilirsiniz.

   Yanıtla
 2. kevser

  ben sitenizi çok beğendim ama benim yaşıma gore yok teyzem evlenicek temmuzda ama ben 14 yaşındayım ve kapalıyım yardımcı olurmusunuz?

  Yanıtla
 3. sema

  15 yaşındayım ve kapalıdır. Amcamın nişanı var burada kıyafet bulamadım yardımcı olurmusunuz

  Yanıtla
  1. gulyabanii

   Bence etek gömlek ve şalla çok güzel kombinler yapabilirsin kuzenim amcamin dugununde yapti cok şik oldu siyah etek kirmizi gomlek sari şal giymisti

   Yanıtla
 4. Sevgi Pamuk

  Ben 14 Yaşımdayım Kapalıyım Ama Kendime Göre Hiç Birşey Bulamıyorum Yardımcı Olurmusunuz

  Yanıtla
 5. Zehraalici752

  13 yaşındayım ayrıca kapalıyım amcamın oğullarının sünnet düğünü var ama ben hiç birşey bulamıyoru

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın