Fatma Sevildi “Gold” 2013 Tesettür Gelinlik & Abiye Koleksiyonu

Kendine özgü tarzıyla tesettür tasarımlarının genç yeteneği moda ve stil danışmanı Fatma Sevildi, Gold temalı 2013 gelinlik ve abiye koleksiyonuyla şık giyinmeyi seven ayrıcalıklı bayanlara hitap etmeye devam ediyor.

fatma sevildi fashion house gold gelinlik koleksiyonu en güzel tesettürlü abiyeler

Gelinlik koleksiyonunda simli danteller ve altın biye detaylar dikkat çekiyor. Fatma Sevildi gelinlik tasarımlarındaki sadeliğiyle asaleti sunarken şıklıktan da taviz vermiyor.

Abiyelerde ise bordo ve saks mavisinin uyumu, zümrüt yeşiline işlenmiş tavus kuşu dikkat çekiyor. Saraylı hanımefendilerin zerafetinden ilham aldığı ifade eden Sevildi’nin koleksiyonda pudra tonlarında dantel işlemeli, peplum detaylı abiyeler de var.

Kaliteli kumaş, dantel ve el işçiliği işlemeleriyle tasarımlarını buluşturun tesettür kıyafetlerin genç yeteneği Fatma Sevildi, yaşamında rahatlık ve şıklığı bir arada isteyen tesettürlü bayanların 2010 yılından beri tercihi.

Fatma Sevildi “Gold” 2013 Tesettür Gelinlik & Abiye Koleksiyonu

FATMA SEVİLDİ KİMDİR?

Ankara’da doğdu. Lise öğrenimini Kalaba Anadolu Kız meslek Lisesi Tekstil bölümünde 1.’likle tamamladı. Yüksek öğrenimini ise 2008’de Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Moda Tasarımı Öğretmenliği Bölümünde yaptı. Üniversiteyle eş zamanlı olarak Ankara Olgunlaşma Enstitüsü Stilistlik Bölümüne de devam etti.

Eğitiminin ardından bir dönem serbest (Freelance) çalıştıktan sonra 2010 senesinde İstanbul Fatih’te modaevini kurdu. Çocukluğundan itibaren giysilere ve dikişe karşı hep var olan ilgisini bugün profesyonel bir platforma taşıyan Sevildi, kişiye özel çalıştığı modaevinde abiye ve gelinlik üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

FATMA SEVİLDİ MODAEVİ HAKKINDA

Genç girişimci ve moda tasarımcısı Fatma Sevildi yönetiminde 2010 yılında kurulan modaevimiz İstanbul’da faaliyetlerini sürdürmektedir.

Fatma Sevildi, değişen trendlere göre tasarladığı gelinlik ve abiye modelleriyle başta Arap ülkeleri olmak üzere, Fransa, Hollanda, Almanya ve Belçika gibi pek çok ülkeye göndermekte, ülkemizi gururla temsil etmektedir.

Gelinlik ve abiye sektörünün lideri olma vizyonuyla hareket eden firmamız; müşteri memnuniyeti ve kaliteyi her zaman önde tutma gibi değerleriyle Türkiye’nin tercih edilen modaevleri arasında yerini almıştır.
Modaevimizi www.facebook.com/FatmaSevildi sayfamız üzerinden sosyal medyada takip ederek, Fatma Sevildi imzalı birbirinden özel en yeni modellerden ve fırsatlardan ilk haberdar olabilirsiniz.

FATMA SEVİLDİ İLE MİNİ BİR RÖPORTAJ

SORU: Bu işe nasıl başladınız?
CEVAP:
9-10 yaşlarında resim defterime kabarık etekli prensesler çizerek başladım. Oyuncak bebeklerime elbiseler dikerdim. Gizlice annemen dikiş makinasında deneler yaptığım da olurdu. Lise öğrenimimi Kalaba Anadolu Kız Meslek Lisesi Tekstil bölümünde 1.likle tamamladım. Yüksek öğrenimimi ise 2008’de Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Moda Tasarımı Öğretmenliği Bölümünde yaptım. Üniversiteyle eş zamanlı olarak Ankara Olgunlaşma Enstitüsü Stilistlik Bölümüne de devam ettim.
Eğitimimin ardından bir dönem serbest tasarımlar çalıştıktan sonra 2010 senesinde İstanbul Fatih’te modaevimi kurdum. Çocukluğundan itibaren giysilere ve dikişe karşı hep var olan ilgimi bugün profesyonel bir platforma taşıyarak, kişiye özel abiye ve gelinlik üzerine çalışmalarımı sürdürmekteyim.

SORU: Gelinlik ve abiyelerinizi tasarlarken nelerden ilham alıyorsunuz?
CEVAP:
Önceliğim müşterimin hayalindeki tasarımı doğru olarak vücuda getirmek, yaşam tarzına, fiziki özelliklerine ve mekana uygun olarak tasarlamak.

Koleksiyonlarımda ise tasarımlarımın geçmişten izler taşımasından yanayım. Ama bunu yaparken günümüze sentezleyerek modern ve özgün bir çizgi yakalamaya çalışıyorum.

SORU: Gelinlik ve abiye için size ne zaman başvurulmalı?
CEVAP:
Düğün organizasyonunun 1 ay öncesinden başvurulması en ideali. Ama bir haftada da çalıştığımız abiyeler oluyor…

SORU: Hangi tür kumaş ve malzeme kullanıyorsunuz?
CEVAP:
Genellikle kişinin bütçesine göre malzeme belirliyoruz. Kumaşta çoğunlukla tafta, ipek, şifon, saten ve şantuk tercih ediyorum. Savaroski ve kristal taşlar, inciler ve Fransız dantelleri sık kullandığım malzemeler…

SORU: “Tesettür ve Moda” kavramları üzerine ne düşünüyorsunuz?
CEVAP:
Örtünmek emir, moda ise sınırları zorlayan bir şeydir. Tesettürün modası olmaz ama modayı tesettüre uyarlayabiliriz. Biz tesettüre uygun bir stil ve şıklık tasarlıyoruz. Kadınlarımızın şıklık talebi var. Buna karşı çıkanlar kadının sosyalleşmesine de karşı. Artık aynı hayatı paylaşıyoruz!

SORU: Kazandığınız bir yarışma yada ödüllü bir tasarımınız var mı?
CEVAP:
Evet var. Uluslararası tesettür elbise tasarım yarışması Silk Route StyleIn’de “Yeni Osmanlı” temalı tasarımımla, RabiaZ ve Adnan Khalid gibi dünyaca ünlü moda tasarımcılarından oluşan jurinin değerlendirmesi sonrası 2340 tasarım arasından sıyrılıp 15 finalist arasına girerek 8. oldum.

SORU: Geleceğe dair planlarınız nelerdir?
CEVAP:
Genç bir moda tasarımcısı olarak, kişiye özel gelinlik ve abiye sektöründe öncü olmak, aynı zamanda akademik kariyerimi de sürdürmek.

SORU: Tesettür firmalarına koleksiyon hazırlıyor musunuz?
CEVAP:
Serbest çalıştığım zamanlarda oldu. Tesettür hazır giyiminde hatırı sayılır markalarda da “Fatma Sevildi” imzalı tasarımların olması isterim… İlerleyen zamanda bununla ilgili çalışmalarımız olacak.

osmanlı tarzı abiyelerSILK ROUTE STYLEIN HAKKINDA

2011 Silk Route StyleIn’de bir Türk!

Uluslararası tesettür elbise tasarım yarışması Silk Route StyleIn’de “Yeni Osmanlı” temalı özgün tasarımıyla, RabiaZ ve Adnan Khalid gibi dünyaca ünlü moda tasarımcılarından oluşan jurinin değerlendirmesi sonrası 2340 tasarım arasından sıyrılarak 15 finalist arasına giren Fatma Sevildi 8. oldu. Tüm dünyada 300’den fazla noktada satılan SilkRoute, islami kurallarda örtünmek isteyen kardeşlerimize hizmet veren Londra merkezli bir Cilbab Abaya markası.

İslami tasarım evi birlikteliğiyle kurulan firma ilk Cilbab Tasarım yarışmasını 2007’de gerçekleştirmiş. Ardından 2011’de Uluslararası tesettür elbise tasarım yarışması Silk Route StyleIn’i düzenlemiştir.

Fatma Sevildi “Gold” 2013 Tesettür Gelinlik & Abiye Koleksiyonu” üzerine 4 düşünce

  1. Abiye

    Yakın zamanda benim de bu markayı deneme fırsatım oldu ve açıkçası oldukça beğendim. Beklediğimden bile iyi çıktı.

    Cevapla
  2. Kader

    iyi günler. 30 ekimde nişanım var. yukarıda ki yeşil tavus kuşu modelli nişanlığınızı çok beğendim. iletişime geçebilir miyiz acaba? şimdiden teşekkrler. Çok acil.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın