Ferace Nasıl Giyilir Kombinlenir?

Ferace Tunik & Ferace Kap Nasıl Giyilir Kombinlenir? yazımız www.enguzeltesettur.com ‘da..

Ferace giymek artık eskisi kadar nefse ağır gelen bir durum değil gibi gözüküyor bana, zira; sokaklarda günden güne daha da açık giyinen hanım kardeşlerimiz olduğu kadar, bol ve dökümlü tesettüre uygun ferace giyim kullanan kapalı hanım kardeşlerimizin sayısı da artıyor. Bu beni çok sevindiriyor açıkçası, nedeni de; cehennem narından, yani azaptan ve ateşten uzaklaşan bir toplum olmayı son derece fazla istememden kaynaklanıyor.

Ferace Nasıl Giyilir Kombinlenir?

peki ferace nasıl kullanılır? Allah’ın emri tesettürü en güzel haliyle yaşamak isteyenlerin bir numaralı tercihi şu sıralar feraceler. Oldukça sade ama bir o kadar da asil duran ferace modelleri, ferace elbise, ferace tunik ve ferace kap isimleriyle de anılmakta, model model, renk renk değişmektedir. Bazı feraceler tuniği andırırken, bir kısmı elbiseye daha çok benzemektedir. Çoğu ferace ise daha çok; kap ve pardesü görünümündedir. Spor feraceler özellikle genç tesettürlüler tarafından sevilmektedir.

feracenin altına nasıl ayakkabı giyilir sorusuna en güzel yanıtı burada yazdığım yazıda bulabilirsiniz. Feracenin altına yüksek topuklu ayakkabı giymek, bir çuval inciri berbat etmek demektir, çünkü;

topuklular kesinlikle tesettüre uygun ayakkabılar değildirler.

Ferace giyerek tesettüre uyum sağlamış bir bayan asla altına topuklu ayakkabı giyerek bu güzel amelini boşa çıkarmamalıdır.

ferace başörtüsü nasıl bağlanır bu tamamen size kalmış bir seçimdir, ancak; küçücük bağlanan eşarplar bu uzun ve bol tesettür giyim kıyafetiyle çelişik bir görünüm oluşturabileceğinden, büyük boy eşarplar ve şallar kesinlikle en doğru seçimdir. Ferace başörtüsü dolama bağlama yöntemleri ile bağlanabilir. Dolama şal bağlamaları da ferace üzerine çok yakışır.

Geçen sene yazın kendime kapşonlu ferace kap (ya da ferace tunik de denebilir) almıştım. Sizler için bir ferace kombini yaptım bu feracemle. Aslında önü düğmeli ve kapşonu olan bu ferace daha çok bir tunik ya da kap görünümünde olsa da, kumaş anlamında ferace kumaşı olduğundan adına ferace deniyor. Kumaşı farklı olsa bildiğiniz kap ya da tunik aslında.

İşte amatörce yaptığım bir ferace kombini. Bu kombinde kullandığım eşarp ebatı biraz küçük olduğundan, kombin fazla güzel olmadı, kabul ediyorum. Bu 90 x 90 kare eşarp yerine bir şal daha uygun kombinlemek açısından güzel olurdu. Veya büyük boy kare eşarplar da iyi bir seçim olabilirdi. Ancak spor bir ferace olduğundan çok da sırıtmadığı kanaatindeydim o gün.

Ferace Nasil Giyilir Kombinlenir

 

Ferace Nasıl Giyilir Kombinlenir?” üzerine 5 düşünce

 1. Geri izleme: Ferace Altına Ne Giyilir? | En Güzel Tesettür Giyim Modelleri 2015

 2. ayşegül yıldırım

  Selamun aleykum kardeşim, topuklu ayakkabı tesettüre uygun değil demişsiniz. Pekii, bizzat efendimizin ağzından lanetlenmiş pantolon giymek tesettüre uygun mudur sorarım size?

  Cevapla
 3. Arşın Genci

  Selamunaleykum.Bn 19 yasindayim.Ferace giyiyorum.Uzun siyah esarp takiyorum.Sade duz.Sadece siyah.Bide makyaj yapmissiniz.Cok yanlis.Ayaginiza kadar uzun olmali ferace ve sade olmali.Begenmedim hic kombininizi

  Cevapla
  1. tesettüriçe Yazar

   Aleykümselam. Allah’ın selamıyla girmişsiniz sui zan ve eleştiriyle çıkmışsınız 🙂 Sizin adınıza sevindim DIŞ tesettürü güzel anlamışsınız. Ama bir kere ben makyaj yapmıyorum. Burda sui zan ettiniz. Hakkıma girdiniz. Sonra beğenmeyebilirsiniz insan müslüman bir kardeşine böyle mi söyler fikrini? Dış tamam ama içiniz bana göre baya ham kalmış. Olgunlaşmanız gerek. Selametle.

   Cevapla

Bir Cevap Yazın