genç kızların yeni trendi: spor tesettür kombinler

tesettür modasına ayak uyduran genç kızların en yeni trendleri takip ettiğini artık hepimizi biliyoruz. eski tesettürlü genç kızların bol, dökümlü kupsuz ve uzun pardösülü, omuzlardan göğüslere kadar sarkan çene üstünden dolanarak bağlanan büyük boy eşarpları, yerini daha dar, vücudu saran ve renkli tesettür kıyafetlere bıraktı. Bunun dini açıdan olumsuz sayılan boyutunu bir kenara bırakırsak ve moda kısmına değinecek olursak; genç kızların yeni trendlerdeki rahat ve sportif tesettür giyim tarzı; artık en dindar tesettürlü kızlardan, en muhafazakar sosyetik kapalısına kadar yayıldı diyebiliriz.

spor tesettür kombinler yaparken genellikle tunikler ve spor kap modelleri tercih ediliyor. tunik kombinlerinde tuniğin altına tesettür etek ve pantolon etek modelleri kullanılırken “ne yazık ki” yozlaşmış tesettüre sahip kardeşlerimiz daracık tayt ya da skinny Jean gibi “bacaklarının şeklini olduğu gibi belli eden” pantolonları giymektedir. Bu durum açıkçası üstü camii, altı kilise şeklinde fitnelere sebep olmakta ve onlarda hem tesettüre riayet etmedikleri, hem de bir fitneye sebebiyet verdikleri için günaha girmektedir. tesettürsüz tesettürlü olmak budur. peygamber efendimizin (SAV) “giyinmiş çıplaklar” dediği giyim şekli de tam olarak budur.

Ancak; bütün tunik kombinleri ve spor tesettür kombinler yukarıda anlattığım gibi tesettürsüzlük sebebi değil elbette. Çünkü; özellikle uzun spor tesettür eteklerle yapılan kap kombinleri gerçek tesettür giyim için oldukça iyi bir seçim oluyor. Oldukça güzel ve tesettüre uygun tunikler mevcut.

Şimdi enguzeltesettur.com takipçileri için hazırladığım genç kızların yeni trendi spor tesettür kombinlere birkaç alternatif.

kazzaz markalı bu 3’lü ipek takıma ben bayıldım! etek pantolon, bluz ve tunikten oluşan bu güzel takımın üzerine dış tesettür giyim kıyafeti olarak Sema Şimşek markalı ince kot kap’ı tercih ederek çok şık bir spor tesettür kombin oluşturabilirsiniz..

genc kizlarin yeni trendi spor tesettur kombinler

Daha gündelik bir spor tesettür kombin yapmak isterseniz; en sevdiğim tasarımcılardan Kuaybe Gider tasarımı bu uzun kalem etek üstüne bir sweatshirt giyip, üzerine de iz otandtik markalı bu genç tesettür kapüşonlu spor kap’ınızı geçirerek casual bir görünüm sağlayabilirsiniz. mavi renginin toprak tonlarıyla harika kombinlendiğini bilmem söylememe gerek var mı?

kap tunik kombinleri

Bir Cevap Yazın