bordo peplum bluz volanli tunik kapali giyim tesetturlu nasil kombinlenir giyilir

peplum bluz kapalı giyimle nasıl kombinlenir?

Merve Sungur isimli okuyucum bordo peplum bluz kapalı giyimle nasıl kombinlenir? bordo peplum bluz nasıl giyilir tavsiyelerinize ihtiyacım var diyerek ücretsiz stil danışmanlığı sorusunu yöneltmiş bana. Biliyorsunuz sizlerin günlük, özel gün ve gece kombinleriniz için fikirler vermeye, ücretsiz stil danışmanlığı yapmaya çalışıyorum blog’umda.

şimdi öncelikle uzun kollu peplum bluz kimlere yakışır bunu bir inceleyelim arkadaşlar. öyle ya, güzel olacağım derken daha kötü görünme riski olan kıyafetlerden biri peplum bluzlar çünkü.

vücut tipine göre giyim yazılarımın ilkinde peplum bluzların kime daha çok yakışacağından bahsetmiştim.

peplum bluz kimler giymeli

peplum bluzları kimler giyebilir? uzun kollu peplum bluz modelleri kesinlikle göbeksiz/midesi belli olmayan, beli aşırı kalın olmayan ve omuzdan aşağı dirsekten yukarısı -yani kol baldırları- vücuduna göre orantısız şekilde kalın olmayanlara yakışır arkadaşlar. yani afedersiniz ama çok çirkin duruyor böyle bayanlarda peplum bluzlar. ama ben demiyorum ki 46-48 beden giyemez vs. diye. ben diyorum ki; göbek/mide yoksa, bel ve kolun üst kısmı da kalın değilse her giyene çok yakışır. neden mi böyle diyorum? hemen açayım konuyu.. göbekli kişiyi daha göbekli gösterir peplum bluzlar. midesi çok çıkık olanlarda da kötü durur. beli olmayanlar grubunda yani beli ile üst kısmı birleşmiş olan aşırı kalın bellilerde de itici görünür. kolu kalın olanın da, vücudunun kusurlu bir kısmını fazlasıyla göz önüne çıkarmasına neden olur ki; giyinirken ilk hedef, vücudun kusurlu kısımlarını kapatmak olmalıdır. bu dediğim tesettüre uyarlanınca giyinirken ilk hedef; güzel olan kısımları da gizlemektir tabiki, orası ayrı 🙂 (yani tesettür giyimde örtünmek ve örtmek için sadece vücudun/fiziğin kötü görünmesi gerekmiyor, aksine güzel olan yerlerin daha itinalı gizlenmesi gerekiyor..) bu konuya da parmağımızı bastıktan sonra neyle ne giyilir konusuna geri dönelim hemen 🙂

peplum bluz kombin nasıl yapılır? peplum kombinleri şık olmanın en kestirme yollarından biridir ve günlük giyilen pamuklu kumaştan bir üst giyim ürününü, doğru kombinlenirse gece bile giyebilmenize olanak tanıyabilir..

peplum bluz kapalı giyimle nasıl kombinlenir?

Merve arkadaşım özel bir günde giyeceğini söylemiş ama bluz resmini göndermemiş maalesef. Ben onun tarifine uygun bordo renkli uzun kollu peplum bluz ile gece kombini yaptım. peplum bluzlar balık etekler ile süper kombin yapılıyor ancak kalem etekler ve uzun kabarık brokar etekler ile de çok iyi kombinler çıkartılabilir. ben balık etek kullandım kombinimde. Payetli uzun balık etek, pamuklu kumaş olsa da volanlı peplum bluz/tunik modelini abiyeye dönüştürüyor. Kombinde lame parlak aksesuarlar kullandım aslında şalı da lame kullanacaktım ama basit kaçacağını düşündüm. lame-gümüş rengi- yerine dore -altın rengi- de kullanılabilir. neva style’in bu ipek görünümlü paris desenli siyah şalını tercih ettim. ayakkabının markası steve madden soranlar için söyleyeyim en başından. Çanta ise özel tasarım lidyana’dan. Daha fazla parça kullanmadım bu kombinde, çünkü; peplum bluzun yakası ve manşetleri de etek gibi payetli olduğundan kolye, bilezik vs gibi aksesuarlar bu güzel kapalı kombini berbat edebilir, rüküşleştirir!.

Umarım Merve de, sizler de beğenirsiniz..

bordo peplum bluz volanli tunik kapali giyim tesetturlu nasil kombinlenir giyilir

stil önerilerime daha sonra devam edeceğim 🙂 ücretsiz stil danışmanlığı için cileklisut@gmail.com ‘a mail atabilirsiniz!

Bir Cevap Yazın