tesettürlü yazlık uzun elbise modelleri

tesettür yazlık uzun elbiselertesettürlü uzun elbise modelleri diyorum ama bazı takipçilerim “bu mu tesettürlü elbise?” diyebiliyor. en güzel tesettür blog olarak amacım sitemde “tesettüre uygun olan ve tesettüre uyarlanabilir” nitelikli kapalı kıyafetler, kapalılara uygun elbiseler yayınlamak, sizlerle paylaşmak. “tesettürlü yazlık elbiseler” deyince ben şahsen; uzun kollu, boyu uzun, iç göstermeyen astarlı, boyun ve göğüs dekoltesi kapalı ya da bolero, hırka, ceket vs ile kapatılabilecek, yırtmaçsız ve vücudu ortaya çıkarmayacak, terletmeyecek, dökümlü tiril tiril elbiseleri anlıyorum. elbette ki; elbise üzerine pardesü vs. giymek daha uygundur tesettüre, zaten tesettürün amacı da Allah’ın bize verdiği ziynetleri -yani vücut güzelliğini- ve dış süsü gizlemektir. ancak; bu detayını verdiğim yazlık tesettür elbiseler de en güzel tesettürlü yazlık uzun elbise modelleritamamen açık ve kışkırtıcı giyinmekten daha fazla iyidir diye düşünüyorum. pardesü, çarşaf giymek istemeyen kapalı hanım kardeşlerimiz ne yapacak? onları zorla çarşafa sokamayız değil mi? o halde onlara da saygılı olmalıyız. açık dolaşmaktan kat be kat iyidir bu tarz kapanmak da. sonuçta namahrem karşısında tesettürsüz, açık saçık ya da dar kıyafetlerle ve başı açık dolaşanlar cehennem ehlindendir, kitabımız bunu anlatıyor. şunu da eklemek isterim ki; herkesin tesettürü kendine elbette, ancak; özellikle üzerine pardesü, çarşaf, ferace gibi herhangi bir cilbab -dış giysi, sokak giysisi- giyilmeyecek ise; tesettürlü uzun elbise modelleri seçerken ya da dikerken yukarıda saydığım kriterlere uygun kıyafet seçilmesi de yerinde olur diye düşünüyorum.

tesettürlü yazlık uzun yarasa kollu elbise modelleri tesettürlü yazlık uzun elbise resimleri tesettürlü yazlık kombin tesettüre uygun yazlık uzun elbise modelleri

şimdi sizlere dünya müslüman hanımlarından derlediğim tesettürlü yazlık uzun elbise modelleri.. şimdilik birkaç tane ancak dahası gelecek..

tesettürlü yazlık uzun elbise modelleri

Bir Cevap Yazın