uzun kalem etek üstüne ne giyilir?

ücretsiz stil danışmanlığı, kombin nasıl yapılır, üstüne/altına ne giysem ve neyle ne giyilir yazılarımız  ‘da..

uzun kalem etek üstüne ne giyilir sorusu yine bir okuyucumdan gelmiş. Sevgili Asena K., geçtiğimiz hafta özel bir gününde giymek için uzun kalem etek diktirmiş, ancak üstüne ne giysem diye hiç sormamış diktirdiği moda evinde. Kendisi İstanbul dışına çıkınca da tekrar modaevine gitme şansı olmamış, modacı bayan da yoğun olduğu için telefonda bilgi verememiş. İş başa düştü anlayacağınız 🙂 Ücretsiz tesettür stil danışmanlığı için hiç çekinmeden sizler de bana cileklisut@gmail.com ‘dan soru yöneltebilirsiniz.. şimdi kalem etek kombini tesettüre nasıl uyarlanabilir önerilerime geçeyim..

uzun kalem etek üstüne ne giyilir?

uzun kalem etek kombini için; 1. eğer göbek ve baseniniz yoksa, 2. ince bir bele sahipseniz 3. göğüsleriniz vücudunuza oranla aşırı iri değilse özel bir günde uzun kalem etek üstüne giyilebilecek en iyi seçenek peplum bluzler, peplum tunikler veya peplum ceketlerdir. Peplum yerine apoletli, yakası ya da omuzu detaylı veya fazla abartılı olmayan karpuz kollu ya da prenses kollu gömlekleri ve bluzları da eteğin içine koymak şartıyla giyebilirsiniz.. Tabi kalem eteğiniz yüksek belliyse bunu yapın, Eğer daha düşük belli bir etek ise içine sokmaya gerek yoktur..

kalem etek kimler giymeli?

uzun kalem etek kombini için; biraz balık etliyseniz ve göbek ya da basen probleminiz var ise, ne yazık ki peplum modasından faydalanamazsınız. O zaman ne giyebilirsiniz? Mesela; kalça, basen ve göbeği örtecek kadar pelerinli bluz, panço ya da tunik ile kalem eteğinizi şık bir biçimde kombinleyebilirsiniz.. Ceket tipi giyecekseniz peplum ceket bulamazsanız  eteğiniz sade bir renk ise desenli, desenli uzun kalem etek ise, sade renkte mini abiye ceket de uygun olabilir. Ama asla kalçalı ve basenli kişilere kalem etek mini ceket kombini uygun değildir, bu unutulmamalı..

Asena hn. vücut tipini belirtmediği için ona uygun stili tam olarak öneremedim, ancak bu iki seçenekten biri mutlaka ona uygun. Fit kalıplı ya da fazlalıkları olan kişiler için ayrı ayrı uzun kalem etek kombinleri önerisi sundum çünkü.

tesettür uzun kalem etek kombinleri hazırladım umarım işinizi görür ve beğenirsiniz..

tesettür uzun kalem etek kombinleri

erguvan rengi uzun kalem etek kombini peplum bluz kalem etek kombini uzun kalem etek kombinleri nasil yapilir uzun kalem etek ustune ne giyilir

uzun kalem etek üstüne ne giyilir?” üzerine 2 düşünce

    1. tesettüriçe Yazar

      etek resmini ve beden tipinizi (elma, armut, kum saati vücut tipi gibi..) mail adresimden bana atarsanız sitemde bir yazı hazırlayabilirim sorunuza cevaben..

      Cevapla

Bir Cevap Yazın