vücut tipine göre giyim: zayıf kadınlar ne giymeli?

neyle ne giyilirvücut tipine göre giyim önerileri yazı dizimiz www.enguzeltesettur.com ‘da başlıyor. ayrıca blog’umda ücretsiz stil danışmanlığı da yapmaya başlıyorum. aldığınız bir eteği veya bir şalı, abiye elbiseniz ya da ceketiniz ile nasıl kombinleyeceğinizi ve neyle giyeceğinizi düşünüyorsanız, neyle ne giyilir birde bana sorun! ben de size ücretsiz olarak vücut tipinize, yaşınıza boy ve kilo indexinize göre stil/tarz fikirleri vereyim! mail adresim: cileklisut@gmail.comaltin rengi broker ceket etek kombini ilk yazım, ne yesem, ne yapsam kilo alamıyorum diyerek zayıflığından yakınan veya fiziğinden memnun ancak; bir fidan gibi incecik olan zarif ve kibarcık vücutlu kum saati veya dikdörtgen vücut tipine sahip olan hanımlarımıza geliyor.

vücut tipine göre giyim: zayıf kadınlar ne giymeli?

evet şimdi kum saati vücut tipine sahip kadınlar nasıl giyinmeli veya dikdörtgen vücut tipi kadınlar nasıl giyinmeli sorularının cevabını açıklıyorum.. bunu az çok modayla ve çevreden gelen yorumlarla bugüne kadar çözmüş olmalısınız, ancak; ben yine de fikirlerimi siz değerli okuyucularımla paylaşacağım. neyle ne giyilir tesettur kum saati vücut tipi bir kum saati gibi yerli yerinde bir kadın fiziğidir, bu nedenle saklayacak, gizleyecek pek fazla bir şey yoktur (basen göbek iri göğüs ya da koca bir popo gibi!) bu nedenle hemen hemen her istediği modeli deneyebilir, ancak; kaçınması gereken (tesettürlü bir hanımsa) fazla dar ve kıvrımlarını belli edecek kıyafetler giymemesidir. bunun yanında eğer boyu da uzunsa bu kişi dışarıdan çok güzel görünür ve enine çizgili uzun elbiseler, monokrom uzun etekler ve pardesüler ona çok yakışacaktır. kısa boylu ve kum saati vücut tipine sahip biriyseniz çok uzun etek ve elbiseler giymemelisiniz, enine çizgiler kullanmamalısınız. mesela ara boy denen dizin bir, iki karış altına kadar uzun etekler ile çizme kombinleyebilirsiniz. pardösü ve kapta da bu şekilde kombin yapabilirsiniz.

kapali zayif kadinlar ne giymeli

kapali zayif kadinlar ne giymeli

vucut tipine gore giyim zayif kadinlar ne giymeli

zayıf kadınlara uygun kışlık tesettür kombin

zayif kadinlar sonbaharda ne giymeli

zayıf kadınlara uygun baharlık tesettür kombin

dikdörtgen vücut tipine geçelim.. bu vücuda sahip hanımlar birde zayıfsa ortaya dümdüz bir görüntü çıkacaktır. ancak bu görüntü Avrupa’da en çok tercih edilen manken görüntüsüdür bunun altını çizmeliyim. Eğer göğüsleriniz aşırı küçük değil ve kalçalarınızın kemikleri de belli değilse vahim durumda değil, hatta bazılarına göre daha cazip bir fiziğe sahipsiniz diyebilirim. Zaten zayıf bayanlar eğer doğum yapmamış, yani çocuk doğurmamışlarsa ve kilo alamıyorum diye üzülüyorlarsa sakın üzülmesinler. Tipik bir Türk kadınıysanız hamile kalıp da çocuk doğurduktan sonra mis gibi kilo da alıyorsunuz, balık etli de oluyorsunuz 🙂

bu kıvrımsız ve incecik fizikli çelimsiz görünen bayanlar, giyinmeyi bilirlerse inanın o ağızları açık izledikleri manken ve fotomodellerden daha güzel görüneceklerdir.

boyu uzun ve dikdörtgen vücuda sahip hanımlar broker kumaş bir eteği dökümlü düz renk bir bluz ile kombinleyip, muhtemelen ipincecik olan zarif bellerine de kapkalın bir kemer takıp muhteşem bir kombin çıkartabilir. broker kumaşlar dikdörtgen vücut tipine en çok yakışan kumaş çeşitleridir. diğer hacimli kumaş tipleri de bu vücutta muhteşem durur. tafta, şantuk gibi mesela. asla ama asla, katiyen kadife, viskon, penye ve ipek gibi vücudun hatlarını ortaya çıkartacak kıyafetler giymeyin, bu sizi daha da zayıf ve çelimsiz gösterir! vücudunuza yapışmayan, kaba kumaşları ve bir eteği sadece bluz ya da gömlekle değil, yelek, mont veya ceketler ile giymeyi deneyin. yani kat kat giyinin. vücudunuzun en zayıf yeri neresiyse o kısma daha hacimli ve dökümlü şeyler giyin (çok aşırı bol da olmamalı). eminim kendinizi bu görüntünüzle daha çok seveceksiniz! aksesuar kullanın, ince bileklerinize bileklikler, boynunuza kolyeler gibi. büyük çantalar kullanın. açık renkleri tercih edin. enine çizgili kıyafetler de sizi daha geniş ve kilolu gösterir. peplum bluzlar, peplum ceketler ve diğer tüm peplum kıyafetler kesinlikle sizin için yaratılmış! mutlaka bu nimetten yararlanın. V yaka kıyafetler boynunuzu daha ince gösterir bu da iyice zayıf görünmenize neden olur, asla tercih etmemeniz gereken yaka modelidir..

stil önerilerime daha sonra devam edeceğim 🙂 ücretsiz stil danışmanlığı için cileklisut@gmail.com ‘a mail atabilirsiniz!

vücut tipine göre giyim: zayıf kadınlar ne giymeli?” üzerine bir düşünce

Bir Cevap Yazın