10-11-12-13-14-15 yaş kız çocuk abiyeleri

10-11-12-13-14-15 yaş kız çocuk abiyeleri. “Ağaç yaş iken eğilir” atasözünü bilmeyen yoktur, çok da güzel bir ata sözümüzdür. Söz konusu din ve tesettür eğitimi olduğunda da “cuk oturan” bir cümledir. Nitekim; farz olan tesettürün eğitimini yavrularımıza bluğ çağında (adet olduğunda) değil, o dönemden de önce vermekte fayda vardır. “Birşey olmaz, içinde kalmasın” denilerek 10’lu yaşlarda (hatta bluğ çağından sonra dahi!!) bikiniyle, mayoyla, mini etek, askılı tişört, tayt, daracık body ya da şortlarla sokakta dolaşmasına izin verilen kız çocuklarımız, ne yazık ki; “çok küçük bir ihtimalle” tesettüre girseler dahi, ya istemeyerek kapanıyor, ya da tesettürün ruhu tam olarak öğretilmediğinden, tesettür ahlakını yaşamadan kapanıyor.. bu şekilde çok açık dolaşıp daha sonra ailesi tarafından tesettür şartı koşularak “isteyerek kapandım” ya da “kapanmaktan mutluyum” diyen “gerçekten tesettür Allah’ın emri olduğu için kapanan” çok az kızımız vardır, maalesef durum budur..

10 11 12 13 14 15 yaş leylak rengi abiyeler

saten bolerolu çocuk gelinliği

İşte bu nedenle düğünlerde olsun, tatilde olsun, yazın ya da kışın fark etmez. Çocuklarımız çocuk kıyafetlerinde elbetteki çocuklukları yaşarken, bir yandan da dinimizin emir ve yasakları öğretilmeli, tesettür sevgisi verilerek tesettüre alıştırılmalıdır. Bu, müslüman her anne ve babanın üzerine farzdır.

kız çocuk abiye modelleri

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

küçük nedime elbisesi10 11 12 13 14 15 yaşa uygun abiyeler

siyah fuşya kadife zebra desenli abiye elbise

en güzel sade düz çocuk gelinlikleri

küçük prenses elbiseleri

Ben şimdi sizlere 10-11-12-13-14-15 yaş kız çocuklarımız için tesettüre uygun abiyeler yayınlayamıyorum çünkü; piyasada “ne yazık ki” henüz böyle bir sektör yok, ya da ben bilmiyorum. Özel tasarım haricinde, kız çocuklarımıza ve kız bebeklerimize göre tesettüre uygun abiye elbise sanmıyorum ki var olsun. Bu nedenle tesettürlü abiye elbiseler bulamasam da sizler için, 10-11-12-13-14 ve 15 yaş kız çocuklarına göre daha kapalı ve çocuk ruhunu yansıtan “daha az kadınsı” abiyeler yayınlıyorum bu post’umda. zira 10-15 yaş arası kızlarımızın ne yazık ki kadınsı denebilecek modellerde kıyafetler giydiklerini gördüğümde hem o çocuklar için üzülüyor hem de ebeveynlerine kızıyorum. Çocuklar, çocuk gibi giyinmeli. 

10-15 yaş kız çocukları için tesettüre uygun abiyeler

10-11-12-13-14-15 yaş kız çocuk abiyeleri” üzerine 29 düşünce

 1. hümeyra çetin

  Çok güzel kıyafetler benim kızım var 13 yaşında ve ocakta amcası evleniyor yukardaki paylaştıniz kıyafetler çok güzel nerden bulabilirim.bu arada sitenizi çok beğeniyorum

  Cevapla
  1. tesettüriçe Yazar

   Teşekkürler, öncelikle hayırlı olsun Allah bir yastıkta kocatsın. Bu kıyafetlerin birçoğu yabancı sitelerden alındı. E-bay, aliexpress, pinkmarie gibi. Türkiye’de çocuk abiyesi için chicco, chig frog by deniz akkaya, debenhams ve mothercare gibi mağazalara bakabilirsiniz.

   Cevapla
  1. Zehra

   Beğenmediysen yorum yapmana gerek yok…
   Beğenmesen de saygı göstermelisin
   Biri sana böyle söylese ne dersin?

   Cevapla
 2. kevser

  ben sitenizi çok beğendim ama benim yaşıma gore yok teyzem evlenicek temmuzda ama ben 14 yaşındayım ve kapalıyım yardımcı olurmusunuz?

  Cevapla
 3. sema

  15 yaşındayım ve kapalıdır. Amcamın nişanı var burada kıyafet bulamadım yardımcı olurmusunuz

  Cevapla
  1. gulyabanii

   Bence etek gömlek ve şalla çok güzel kombinler yapabilirsin kuzenim amcamin dugununde yapti cok şik oldu siyah etek kirmizi gomlek sari şal giymisti

   Cevapla
 4. Sevgi Pamuk

  Ben 14 Yaşımdayım Kapalıyım Ama Kendime Göre Hiç Birşey Bulamıyorum Yardımcı Olurmusunuz

  Cevapla
 5. Zehraalici752

  13 yaşındayım ayrıca kapalıyım amcamın oğullarının sünnet düğünü var ama ben hiç birşey bulamıyoru

  Cevapla
 6. Geri izleme: 8-9-10-11-12 Yaş Kapalı Kız Çocuk Elbiseleri 2017 | En Güzel Tesettür

 7. Mustafa TURHAN

  Evlatlarımızı İslami değerlere göre, örf adetlerimize göre yetiştirmek çok önemli. Çocuklarımıza küçük yaşta örtünmeyi öğretmiyor, alıştırmıyoruz, sonra da evlatlarımız büyüyünce sosyal medya ve gerçek hayattaki sözde ‘çağdaşlık’ adı altında evlatlarımızın beyinlerine ve bilinçaltına kazınan açık saçık giyinme şuuru kalplerine ve yaşam tarzlarına yerleşince de, bu çocuk neden örtünmüyor diye dövünüp duruyoruz. Aslolan evlatlarımıza Allah’ın örtünme emrini öyle anlatmalı ve uygulamalıyız ki, çocuk o örtüyü namusu bilmeli, kendisinden bir parça bilmeli ve başındaki o örtüyü çekip almaları için önce başını almaları gerekir. Bu inancı, bu şuuru da verebilmemiz için, çocuğumuz daha dünyaya geldiğinde onları Allah’ın emri örtüyle tanıştırmalıyız. Yoksa sadece kendimizi kandırmış oluruz.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın