Âlâ dergisi'nin tesettür partisi

Âlâ dergisi’nin “tesettür partisi”

Tesettür modası trendlerinin yer aldığı Âlâ dergisinin 26 haziran 2014 tarihi için düzenlediği kapak kızı yarışması ve kızlara özel hazırlanan Âlâ fashion party gelen tepkiler üzerine iptal edildi.

Âlâ dergisi'nin tesettür partisi

Âlâ dergisi’nin “tesettür partisi”

Tesettür partisi kavramı inanılmaz saçma ve ironikti ancak kızlara özel bir partiye yapılan bu denli fazla sayıdaki tepki de bana saçma geldi işin doğrusu.. Günümüzde o kadar fazla ahlaka aykırı üstelik de kadınlı erkekli karışık partiler yapılır ve hiçbirine tek bir tepki verilmezken, sadece kızların katılacağı bir partiye verilen bu tepki bana manidar gelmedi değil..

Tamam, islamda eğlencenin de bir çerçevesi ve adabı var ve islamı temsil eden başörtülü kızlarımızın dansözlü şarkıcılı (dansöz asena ve şarkıcı burcu güneş) böylesi bir partide bulunması çok komik ve tesettüre uygun değildi zaten. Ancak benim demeye çalıştığım,onlar kadar bile kapanamamış ve islama az da olsa ayak uyduramamış insanların bu kişilere abartılı derecede tepki göstermesi kendisi sigara, alkol kullanıp çocuğuna yeşilaycı ol baskısı yapan bir babanın ironisine benziyor…

Bir Cevap Yazın