armut tipi vücuda uygun tesettür giyim

armut tipi vücut nasıl giyinmeli? www.enguzeltesettur.com ‘da armut tipi vücuda uygun tesettür giyim modelleri ve armut tipi vücuda uygun tesettür kombinleri önerilerimiz başlıyor..

daha önce zayıf kadınlar nasıl giyinmeli yazısı ile başlattığım yazı serim olan vücut tipine giyim kategorisine bir yazı daha eklemek istiyorum bugün. Türk kadınlarının neredeyse ekseriyetinin vücut tipi olan armut tipi vücuda uygun nasıl kapalı bir şekilde giyinilir, tesettürlü armut tipi vücutlular nasıl giyinebilir önerilerimi paylaşacağım..

armut tipi vucuda uygun elbise modelleri

armut tipi vücut omuzları ve göğüsleri alt vücuduna göre daha dar/küçük olan vücuttur. kalça ve bazen de (çoğunlukla) basenler oldukça geniş/iri olur. bu nedenle bu vücut tipine sahip tesettürlü hanımların kalça ve basenlerini yani alt vücut hatlarını gizleyecek bol ve dökümlü kıyafetler giyerken, üst vücut kısmını da bir iki hileyle alt vücuda yakışacak şekilde bütünlemesi önemlidir. alt vücudun kalınlığını vurgulayacak ve varsa göbeği daha da belirginleştirecek peplum üstler, belden oturtmalı pensli dikişe sahip, fit ve dar üst giyim parçaları ile özellikle de göbek varsa dar crop üstler, balık etek tipi (özellikle kadife) vücuda yapışan etek ve elbiseler kesinlikle tercih edilmemelidir.

kuaybe gider elbise modelleri

benim önerim armut tipine sahip vücutlu kapalı giyimli bayanların robadan elbise, eğer boy uzunsa dize kadar uzayan bol ve asimetrik tunikler altına pantolon etek, A kesim/çan etek üzerine (göbek yoksa) oversize crop üstler, (göbek varsa) kalçalara kadar uzayan dökümlü tunik ya da triko üst giymesi yönünde. pelerinler, pelerinli üstler, yarasa kollu tunikler, feraceler ve göğüslerden ayak ucuna dek dökümlü uzanan robadan elbise modelleri ve pançolar kesinlikle bu vücut tipine çok yakışacak tesettür giyim kıyafetleri!

pelerinli kiyafetler 2015

eğer siz de kapalı ve armut tipi vücutluysanız; aşağıdaki resim galerisinde kendinize uygun kombini seçebilir, vücut tipinize uygun daha güzel bir giyim stilini benimseyerek daha güzel ve alımlı görünebilirsiniz..

armut tipi vücuda uygun tesettür giyim

 

Bir Cevap Yazın