Cakarta Moda Haftası

Cakarta Moda Haftasi DefilesiJakarta Fashion Week 2015-2016

alahijab’ın uluslararası medya partneri olduğu bu yıl 4.sü düzenlenen Endonezya moda haftası, yabancı modacıların da ilgi odağı oldu. Paris Moda Haftası’nın organizatörleri Endonezyalı modacıları Fransa’ya davet etti. geçen yıl etnik desenli tesettür kıyafetleri ağırlıkta olan Endonezya moda haftası bu sene daha global bir çeşitlilikte idi ve tasarımcılar daha sade tesettür kıyafetlere ve pastel renklere de yer verdi.

2015-2016 Cakarta Moda Haftası2015 long dress styles

Endonezya yüzde 80’i Müslüman bir ülke olduğu için tesettür modası konusundaki girişimler büyük. Endonezya başkenti Cakarta’da gerçekleşen moda haftası defilelerinde en çok ilgiyi tesettürlü mankenlerin taşıdığı şık kapalı giyim kıyafetleri topladı.

Cakarta’daki JCC fuar merkezinde düzenlenen moda haftasına; İtalya, Japonya, Kenya, Hindistan gibi çeşitli ülkelerden modacılar katıldı. Tahminlerin üzerinde ilgi gören fuarı 120 bin ziyaretçi gezdi. Ünlü modacı Ali Karizma ise organizasyonun, Endonezya’nın dünyada modaya yön veren ülkelerden birisi haline geldiğini gösterdiğini aktardı.

2015 jakarta fashion week robali elbiseler 2015

İşte Cakarta moda haftasından görüntüler..

Cakarta Moda Haftası Defilesi

Bir Cevap Yazın