Esra Sezişin stili, tarzı, abiye ve gelinlik tercihleri

esra seziş nişanlığıEsra Seziş; ala dergisinden tanıdığım ve huzur sokağı oyuncularından Sinem Öztürk gibi (yani huzur sokağı Şükran) ünlü kişilere de stil danışmanlığı yapan “muhafazakar giyime sahip” bir modacı arkadaşımız. Şimdi sizlere yesiltopuklar.com‘un kendisiyle yaptığı söyleşiden bir bölümü aktaracağım, bu söyleşide tesettür abiye modellerinde ve tesettürlü gelinlik tercihleri ile ilgili bilgiler içeren bu ropörtajı özellikle tesettürlü nişanlık, tesettür abiye ve tesettürlü gelinlik diktirecek kızlarımız okursa bir fikir olur kanısındayım. Ayrıca Esra Sezişin nişanlığını da fotoğraflardan görebilirsiniz. Kır nişanı yapan Esra Seziş için fuşya ve turuncu rengi, omuzu swarovski taşlarla süslü bu tesettür nişanlık modeli bence şahane bir tercih olmuş.

Öncelikle Esra Seziş hakkında kısa bir biyografi… Esra Seziş kimdir?

esra seziş abiyeESRA SEZİŞ KİĞILI

Stil ve Renk danışmanı,

15 Mart 1987 doğumlu.

Psikoloji mezunu,
Stil danışmanlığı,
Moda editoru ve Renk danışmanlığı egitimi aldı.
2011 yılında Ala Dergi Moda Editorü olarak is hayatına başladı.

Atv’ de yayinlanan Huzur Sokagi dizisindeki Şükran karakterinin stil danışmanlığını yaptı.

Tesettür firmalarının çekimlerinde Styling ve Renk Danışmanlığı hizmeti veriyor
Kişiye özel renk danışmanlığı hizmeti sunuyor.

Birçok önemli isime halen kişisel stil danışmanlığı yapıyor.

Yazılı ve görsel basında çalışmaları devam ediyor..

Yaz sezonunda tesettürlü hanımlar için önerileriniz neler? Düğün ve davetlerde nasıl bir kıyafet seçmek doğru olur?
Esra Seziş: Aslında ben çok fazla frapan görüntüden hoşlanmıyorum, sade ama şık bir görünüm yakalamak en doğrusu. Tabii ki özel bir günde özel görünmek istenecektir, bu sebeple taşlar ya da farklı ışıltılar kullanılabilir ama bunun çizgisini iyi yakalamak gerekiyor. Çok karışık renk kullanımı ya da abartılı taşlar hayal kırıklığına uğratabilir.
Peki hangi renkleri kullanmak daha doru olur? Yaz sezonunda özellikle abiye giyimde favori renkler neler?
Esra Seziş: Abiye giyimde öyle bir renk sınırlaması yok. Herkes dilediği rengi çok rahat kullanabiliyor. Ama davete giderken ki amaca göre renk tercihinde değişiklikler olabilir. Örneğin bir nişan daveti varsa ve eğer siz nişanlanıyorsanız daha farklı bir renk ama davetliyseniz daha farklı bir renk tercih edebilirsiniz. Nişanlanacak olan kişilere tavsiyem çok koyu renkler kullanmak yerine daha canlı renkler kullanmaları. Özellikle dış mekan davetlerde, kır konseptinde uygun bir renk kombini yapılabilir. Tabii salonlar için biraz daha koyu renkler tercih edilmesinde fayda var.
Son zamanlarda farklı tonda gelinlik tercih edenlerin sayısı oldukça arttı. Sizin bu konudaki düşünceleriniz ve öneriler neler?
Esra Seziş: Ben gelinlikte beyazı seviyorum, ne ekru ne kırık beyaz severim. Bence gelinlik su gibi beyaz olmalı. Hatta eğer taş kullanılacaksa kristal taşlar kullanılmalı, gold veya gümüş taşlar olmalı tamamen gelinlik beyazlığı ile ön planda olmalı.
Tesettürlü hanımlar için gelin ya da nişan başı için tavsiyeleriniz neler?
Esra Seziş: Öncelikle şunu belirtmeliyim ki gelinlik sade ise gelin başı daha ön planda ya da tesettür gelinlik biraz daha gösterişli ise tesettür gelin başı biraz daha sade olması gerekir. Bu nişan ya da söz için de geçerli. Aslına bakarsanız türbanı sevmiyorum ama tabi gelin olduğununda belli olması gerektiğine inanıyorum. Artık düğünlerde iki duvak kullanılıyor. İlk çıkış için uzun bir duvak ve sonrası için daha kısa bir duvak tercih ediliyor. Tesettürlü gelin başının rahat ve sade olması gerektiğini düşünüyorum, ufak taş detaylarıyla hareketlendirilebilir ama içinde sıkılıp rahat edilmeyecek şekilde abartılı olmamalı. Gelin, o gelin başının içinde rahat olmalı ki gün boyu daha mutlu ve daha pozitif bir gün geçirebilsin. Tesettür nişanlıklar da ise kesinlikle türban kullanmayı sevmiyorum. Mesela sade bir şal ile de gayet şık ve zarif bir görüntü yakalanabilir, türbana hiç gerek yok.

en güzel tesettürlü gelinlik modelleri

en güzel tesettürlü nişanlık modelleri

en güzel tesettürlü abiye modelleri

en güzel tesettür gelin ve tesettür nişanlık başı modelleri

gelin el çiçekleri & nişanlık için el buketleri
Son olarak yakın bir zamanda sizde evliliğe ilk adımı attınız ve bir nişan töreniniz oldu. Siz bu özel gününüzde nasıl bir abiye tercih ettiğiniz?
Esra Seziş: Benim nişan törenim açık alanda, kır konseptindeydi ve ben de buna uygun olabilecek renk ve model tercihinde bulundum. Renk olarak fuşya ve turuncu renklerini birlikte kullanmayı tercih ettim. Zaten normalde de çok kullandığım renklerdir ve çok severim. İddialı renkler olmalarına karşın kır konsepti olduğu için gayet ortamla uyumlu oldu. Eğer iç mekanda yapsaydım asla çok canlı renkler tercih etmezdim. Çok fazla abartılı bir taş işlemesi kullanmadım. Sadece yaka kısmında swarovski taşlar kullandım. Nişanlığım model olarak da baya bol bir model, açık havaya uygun adeta uçuş uçuş bir görüntüsü olsun istedim.

Zaten kadın-erkek aynı mekanda bir organizasyon olacaksa bence abiye dahi olsa bol modeller tercih etmek gerektiğini düşünüyorum.

Özel bir türban asla yaptırmadım. Sadece başörtüm kaygan bir kumaştan olduğu için arka kısmından tutturduk yoksa onun dışında abartılı aksesuarlar kullanmayı tercih etmedim.
Gelinlik modeliniz ile ilgili planlamalara başladınız mı? Bize biraz hayalinizdeki gelinlikten de bahsedebilir misiniz?
Esra Seziş: Gelinlik için henüz yeni yeni çalışmalara başladık. Gelinlik seçimimde de yine çok abartılı modeller istemiyorum ama gelinliğin kabarık olması gerektiğine inananlardanım ve ben de kabarık bir gelinlik hayali kuruyorum. Balık modelleri sevmiyorum, belden sonra direk kabarık olan modelleri seviyorum. Taş kullanabilirim ama renkli bir taş kullanmayı istemiyorum beyaz inciler ya da kristal taşlar olabilir. Duvak olarak ise kesinlikle uzun bir duvak kullanmayı düşünüyorum.

Kaynak: YesilTopuklar.com Esra Seziş ropörtajı.

Bir Cevap Yazın