kapanan Burcu Çetinkaya: “engel çıkarırlarsa ralliyi bırakırım”

Rallici Burcu Çetinkaya artık tesettürlü (maşallah, çok da yakışmış)

tesettüre giren ve bunu bilinçli yaptığı çok belli olan milli rallici Burcu Çetinkaya engel çıkartırlarsa ralliyi bırakırım diyerek tesettürdeki samimiyetini ve ahiretini dünyaya satmadığını gösterdi.

Burcu Çetinkaya tesettür“10 sene önce manevi bir yolculuğa çıktım. Örtünmem kendi içimde nefsimle verdiğim mücadele neticesinde attığım bir adımdır. Uzun süre önce aldığım bir karardı. Cesaret etmem biraz zaman aldı. Geçen pazar kapandım. Önyargılar olunca üzülüyorum. Dualarımda, beni kıranlara, sert davrananlara, hakaretlere bile kalbimin sertleşmemesini diliyorum. Twitter’daki fotoğrafımı değiştirdim çünkü neysem oyum. Bu benim kendi manevi yolculuğumla ilgili. Bundan sonra sokağa çıkarken üzerime giydiğim kıyafete çektiğim ilgiden beslenmemek istemememle ilgili bir karar. Yarışlara devam edeceğim. 2014 yılında hayallerim devam ediyor. Önümüzdeki hafta Dubai’ye gidiyorum. Ama önümüzdeki sene ne olacak biraz sponsorlara bağlı. Cebimden çok para harcadım eğer imkan olursa yarışırım. Rızkı veren Allah. Bir kapı kapanır bir kapı açılır. Gerekirse bırakırım. Bazı insanlar “Sen artık eve kapanırsın, sen git Suudi Arabistan’da araba kullanılmayan yerde otur” diye yazıyor. Böyle bir niyetim yok. Ben Allah’a doğru bir adım atmak istedim. Bugünü kadar kazandığım başarılardan vazgeçmeyi şu aşamada düşünmüyorum. Ama engel çıkarırlarsa bırakırım. 10 sene önce sigarayı bıraktım. 6 yıl önce de alkolü… 3 yıl önce namaz kılmaya başladım. Bunlar hep yavaş yavaş oldu. Ailenin tepkisi ne oldu konularına girmek istemiyorum. Özel konulara girmek istemiyorum. Ailemin içinde olan ailemin içinde kalsın isterim. Rallide kıyafet buna hiç engel değil. Balaklava (kaskın içine giyilen, ateşe dayanıklı başlık) takıyoruz. Zaten istesek de istemesek de tesettürlü yarışıyoruz.”

milli rallici Burcu Çetinkaya kapandı. Tesettüre giren Burcu Çetinkaya İbrahim Tatlıses ile birlikte fotoğraf çekilerek kameralar karşısında geçti ve “neysem oyum, twitter profil resmimi de bu yüzden tesettürlü resmim ile değiştirdim” dedi.

darısı tüm “müslüman” hanımların başına. yeni kapananların ve yeni tesettüre girenlerin artması dileğiyle..

Bir Cevap Yazın