kalite insan kime denir

kimliksiz ve cibilliyetsiz tesettür blog eleştiricileri

kalite insan kime denir

kimliksiz ve cibilliyetsiz tesettür blog eleştiricileri hakkında ne zamandır yazmak istiyorum, çünkü çok rahatsız edici bulduğum bir durum.. Şimdi şöyle bir durum var Türkiye’deki ve dünyadaki tesettür giyim bloglarını ve tesettür kombinlerini sıkça ben de eleştiriyorum. benim uyuz olduğum nokta şu; tesettür blog eleştiricileri hem “tesettür böyle olmaz ,şöyle olmaz” diye tesettür kombini yapan muhafazakar kesim blogcuları azarlayan, hem de kadın moda bloglarına ve kadın moda magazin yazarlarına etmedikleri iltifat, yazmadıkları güzel yorum kalmayan kimliksiz ve cibilliyetsiz kesim. erkeği de kadını da aynı kafa..

tesettür bloglarını eleştirenler neden kadın moda magazincileri eleştirmez?

kimliksiz ve cibilliyetsiz tesettür blog eleştiricileri madem tesettür öyle olmuyor be kadın o methiyeler düzdüğün moda magazin sayfalarındaki celebrity ünlü top model, manken, şarkıcı, aktrist, oyuncu vs. tırı vırı cinsi “apaçık” hatunlar mı gerçek tesettürlü yani? onlara niye hayran hayran övgüler yağdırıyorsun da, kendi dininden olan ve Allah’ın emri tesettüre dair çoğusu “cahilce bile olsa” birşeyler yapmaya çalışan tesettür blog yazarlarını topa tutarsın? işin garibi bu tesettür blog eleştiricilerinin çoğu da ya açık giyimli kadınlardır, ya da sokakta bakmadığı karı kız kalmayıp, konu tesettür giyime geldiğinde mangalda kül bırakmayan yobazlardır.

ama en çok enn çok sinirimi bozanı hem kapalı olup, hem ağzı birkarış açık magazin moda sayfalarında kendini kaybedip sonra da gelip tesettür şöyle olmaz ki, böyle olur gibisinden tesettür bloglarını eleştiren, henüz ne olacağına karar verememiş, aklı bir karış havada gezen “sözüm ona” çok müslüman hanımefendiler..

sen önce mini etekliye, bikiniliye bir tavrını koy.. ve nefsin için değil, ALLAH İÇİN yap bunu.. Ayrıca dinimizde çıplak bir kadına hemcinsinin bile bakamayacağı bölgeleri var, sen mini etekliye, göbeği açık giyinene ve hatta mayolu bikinili kadınlara bakarken KADIN BİLE OLSAN haram işliyorsun bilmem farkında mısın bunun? erkeksen zaten git cehennemin dibine.. erkeklerin kadınlara bakması hakkında hadisler:

kimliksiz ve cibilliyetsiz tesettür blog eleştiricileri Yabancı kadınlara bakmak gözü zayıflatır, kalbi karartır. Peygamber efendimiz de, “göz zinası” hakkında buyuruyor ki:
(Azab-ı İlahiden korkarak, başını yabancı kadından çevirene, Allahü teâlâ ibadetin tadını duyurur.) [Hakim]
(Harama bakmayan gözler, Cehennem ateşi görmez.) [İsfehani]
(Kadına, şehvetle bakanın, gözlerine erimiş kurşun dökülüp, Cehenneme atılır.) [M. Enhür]
(Komşu kadına, arkadaş hanımına şehvet ile bakmak, yabancı kadına bakmaktan on kat daha günahtır. Evli kadınlara bakmak, kızlara bakmaktan bin kat daha günahtır. Zina günahları da böyledir.) [Taberani]

Önce bunları öğren, çıplak gezenleri hakkıyla bir eleştir, ondan sonra tesettürün hakkı nasıl verilir anlat.. tabi eleştiri yapın ama kendiniz de becerebiliyorsanız; tesettürlü giyinmeyi ve harama bakmayıp gözlerinize, bakışlarınıza kadar tesettürlü olmayı..

Bir Cevap Yazın