Kategori arşivi: el çiçekleri

canlı, renkli, el işi ve yapay gelin el çiçekleri.. nişanlık, gelinlik, kınalık için el buketleri

Gelin Çiçeği Modelleri & Nişanlık Çiçekleri

Gelin çiçeği modelleri ile nişanlık çiçekleri arasında fazla bir fark yoktur aslında. Hatta bazen nişan el çiçeği, gelin el çiçeğinden daha süslü ve üzerinde uğraşılmış modeller olabiliyor. Biraz gelinliğin ve düğün ya da nikahın olacağı platforma uygun bir el çiçeği olması gerekiyor.  Bunun için gelinlik yada nişanlık sadeyse çiçek de çok fazla abartılı olmamak şartıyla renkli gelin el çiçeği şeklinde veya handmade bouquet yada handmade bridal flowers denilen işçilikli el yapımı gelin el çiçeği şeklinde kullanılabiliyor. bahsettiğim türdeki el emeği göz nuru el yapımı gelin çiçeklerine etsy.com ya da 10marifet.org üzerinden ulaşabilirsiniz.

tabi bu el yapımı çiçekleri gelinliğiniz, damadın damatlığı ve mekana da uygunsa daha gösterişli ve şık yaptırabilir/yapabilirsiniz. konsept çok önemlidir, gelinlik aksesuarı seçerken de ambiyansa dikkat edilmelidir. nasıl vücut tipinize göre gelinlik seçiyorsanız, gelinliği vücudunuza, inancınıza ve karakterinize göre giyiyorsanız, çiçeğiniz de böyle itinalı seçilmelidir. mesela siz kır düğünü yaparsınız çiçeğiniz de buna uygun olmalıdır çok gösterişi bir gelin çiçeğiyle kır düğününde sırıtır kalırsınız. ya da bunun tam tersi çok gösterişli bir düğünde ya da nişanda da çok sade bir el çiçeği de sırıtacaktır.

gelin çiçekleri

 

eğer müzikle ilgili bir mesleğiniz varsa ya da damat adayının işi müzikle alakalıysa bu şekilde notalar içeren kağıtlarla güzel bir origami gelin el çiçeği de yaptırabilirsiniz. hayal gücünüz sayesinde esprili ve çok keyifli bir düğün yaşayabilirsiniz.

el yapımı gelin çiçeği modelleri

el yapımı şık ve elegan gelin buketlerinden sadece biri. bu buket kesinlikle çok şık bir gelin el çiçeği..

gelin çiçeği modelleri

 

işte toz pembe güllerden güzel ve sempatik bir nişanlık çiçeği. tabi gelin çiçeği olarak da kullanılabilir.

romantik gelin çiçeği modelleri

işte yukarıda bahsettiğim yapay gelin çiçeği modellerine bir örnek. gerçeğinden ayırt edebildiniz mi? üstelik pastel ve soft renkleri sayesinde oldukça seçkin bir el çiçeği gibi görünüyor.

pembe güllerden gelin nişan el çiçeği modelleri

 

pembe güllerden vazgeçemeyenler için kibar bir pembe renkli gelin buketi.

etsy el yapımı gelin çiçeği modelleri

en farklı el yapımı tüllü satenli ipekli filan kumaş gelin çiçeklerinden biri 🙂 etsy’den..

aşağıda kolay ve pratik bir el yapımı gelin el çiçeği yapımı görebilirsiniz.

kolay pratik el yapımı gelin nişanlık çiçeği

 

gelin el çiçeği yapımı, gelin çiçekleri nasıl yapılır?

nişanlık çiçekleri ya da gelin çiçeği yapmak bir iki püf noktasına dikkat ettikten sonra sanıldığından daha basittir. nişanlık çiçekleri olarak ülkemizde genellikle canlı el çiçekleri kullanılsa da, suni el çiçekleri kullananlar da az değildir. ki suni yani yapay çiçekler de artık canlı el çiçeği modelleri kadar güzel ve gerçek çiçek gibi durmaktadır. bu bakımdan nişan el çiçeği olarak yapay çiçekleri de kullanabilirsiniz. özellikle el çiçeğini saklamak isteyen gelinler ve gelin adayları için yapay gelin çiçeği modelleri daha uygundur. yapay gelin buketini elbette ki nişanlık için de kullanabilirsiniz.

Gelin Çiçeği Modelleri & Nişanlık Çiçekleri

gelin el çiçeği modelleri ve nişanlık el çiçekleri konumuzla alakalı aşağıdaki yazılarıma da bakabilirsiniz..

en güzel tesettür nişanlıklar

en güzel tesettür gelinlikler