Kategori arşivi: umre kıyafeti modelleri

2014 bayan umre giyim

umrede neler giyilir? bayan umre kıyafetleri

beyaz bayan umre giysisi

umreye giderken ne giyilebilir sorusu şu sıralar bana sıkça aktarılıyor e-mail ve facebook sayfamın mesaj kısmından. malum umre sezonundayız birkaç gün sonra da miraç kandili, müslüman kardeşlerim heyecan içerisinde umre ziyareti yapmaya hazırlanıyor, kimisi de ramazan-ı şerifi bekliyor umre yapmak için. Rabbim isteyen herkese özellikle ramazan ayında umreye gidebilmeyi nasip etsin (amin) çünkü ramazanda umre yapmak gül kokulu peygamberimizin hadisinde belirttiği gibi “Ramazanda yapılan umrenin sevabı bir haccın sevabına denktir.” şimdi gelelim özellikle bayanların daha çok kafasını kurcalayan o umrede ne giyilir, umreye giderken nasıl giyinilmelidir sorusuna..

2014 bayan umre giyim

umrede neler giyilir? bayan umre kıyafetleri

öncelikle bayan umre kıyafetleri satın almak için Türkiye’de özellikle İstanbul Fatih ilçesinde gezilebilir. bunun yanında, mahmutpaşa, eminönü, tahtakale, beyazıt, eyüp sultan çevresinde de hacı malzemesi ve hacı giyim kıyafetleri satan yerlerde umre giyim malzemeleri de rahatlıkla bulunabilmekte.

umre giyim kombinleri

umrede bayanlar genellikle ferace giyer, umre feraceleri genellikle şile bezi, keten, pamuklu ya da medine ipeklerinden yapılmaktadır. beyaz, sedefli inci rengi, ekru, kremrengi, açık vizon rengibej, fildişi ve açık gri renk tonlarındadır. ama daha koyu renkli kumlu krep ferace modelleri giyenleri de görmek mümkündür. ayrıca umrede kadınlar iki parçalı kaftan takımı ya da boydan robalı bol elbise üzerine cilbab (jilbab) denilen incecik tiril tiril medine ipeği pardesülerden de giyebiliyor. umrede giyilen kıyafet modelleri elbette bu kadarla sınırlı değil mesela afgan takımlarının çok güzel ve tesettüre uygun modelleri var. pantolonlu umre takımlarına mübarek beldede sıcak bakmasam da umre giyiminde kullanılabilir. umre kıyafeti fiyatları 2014 yılında 50 lira ile 500 lira arasında değişmekte. herkes bütçesine uygun, ekonomik giyinmeyi düşünenler ucuz, daha kaliteli ve şık umre giyim isteyenler markalı umre giyim modeli alır..

sizleri aydınlatmak adına daha fazla yazmak isterdim ama umre deneyimim olmadığından ne yazık ki bu kadarla sınırlı bilgilerim. İnşa Allah ben de umreye gitmek istiyorum, umreye gidip gelirsem deneyimlerimi ve orada neler giyildiğini sizler ile daha detaylı paylaşırım.